Night Collagen Wrapping Mask Rejuvenation Moisturizing Brightening Korean Face Mask Make Glowy Skin Elasticity Facial Mask
$9.89
In Stock
Description
Product information:
Name: Collagen Night Wrapping Mask
Brand:
Shelf life:3 years
Net weight:75ml
Gross weight:111g
Features:Intensive care, Skin tightening, Skin elasticity increase, Skin radiance, Collagen,Peel-off mask, Night cream skin care, Deep hydration
How to use:
1. After washing, in the final stage of skin care, apply an appropriate amount to the entire face except around the eyelids.
2. Wait drying about 15 minutes before going to bed.
3. Remove the mask or rinse with warm water the next morning.
Before use: skin loose, dull, and loses vitality
After use: Skin becomes firmer, more elastic, hydrated, plump and full of vitality
Caution:
external use only. Please keep of children. Do not swallow! Avoid contact with eyes. Discontinue use if signs of irritation or rash occur. Store in a cool and dry place.














Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 cm |
| Brand Name | LZJV |
| Power Source | USB CABLE |
| Material | Acrylic |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Certificate Number | 20220006 |
| GZZZ | YGZWBZ |
| Certification | GZZZ |
| Model Number | Collagen Night Wrapping |
| NET WT | 75ml |
| Feature | MOISTURIZING,Oil-control,Whitening,Depth Replenishment |
| Type | Peel Mask |
| Formulation | Gel |
| Use | Whole Face |
| Gender | Unisex |
| Origin | Mainland |
| Item Type | Treatment Mask |
| Shelf Life | 3 years |
| Feature 1 | Intensive care |
| Feature 2 | Skin tightening |
| Feature 3 | Skin elasticity increase |
| Feature 4 | Skin radiance |
| Feature 5 | Collagen |
| Feature 6 | Peel-off mask |
| Feature 7 | Night cream skin care |
| Feature 8 | Deep hydration |
Recently Viewed Products
-
Add to WishlistSelect options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product pageAdd to Wishlist








Reviews
There are no reviews yet.